SİGORTALI TAŞIMACILIK

Taşınma sürecinde en büyük endişe eşyaların taşınma sırasında olmadık kazaların başımıza gelip gelmeyeceğidir. Taşımacılık sektöründe birçok firma Sigortalı Taşımacılık kavramını maalesef siz değerli müşterilerimizi yanlış bilgilendirmektedir. Toprak Nakliyat taşımacılık sektöründeki faaliyetlerini dürüstlük ilkesi ve tamamen güven üzerine kurmuştur. Bu bağlamda sigortalı taşımacılık hakkında doğru bilgileri aktarıyoruz.

Sigortalı Taşımacılık nedir? Neler Sigorta kapsamındadır

Sigorta işlemi sadece eşyaların bir yerden başka bir yere taşınması sırasında oluşabilecek trafik raporuyla belgelenmiş olan trafik kazaları sonucu meydana gelmiş olan hasarlarda devreye girmektedir. Bunun haricinde eşyaların taşınması sırasında oluşabilecek hasarları hiçbir sigorta şirketi karşılamamaktadır. Böyle bir işlemin olabilmesi için her eşya taşıma öncesi ve sonrasında expertiz raporu hazırlanması gerekir ki böyle bir hizmet de nakliye hizmetlerinden daha fazla bir bedelin ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Eşyalarınızın taşıma sorumluluğu taşıma sırasında oluşabilecek sorunlar tamamen yüklenici firma sorumluluğundadır.Eşyalarınızın bireysel olarak güvence altına alınmasını ister iseniz Nakliyat Emtia Sigortası yapılmalıdır.